Osobní příběh a zkušenost s fyzioterapií dle McKenzie metody

Mnoho klientů se mne ptá, zdali je možné vyřešit jejich obtíže pomocí některé metody fyzioterapie, především dle McKenzie metody neboli Mechanické Diagnostiky a Terapie (MDT). Tato metoda je v současnosti jednou z nejvíce vědecky podložených metod v oblasti fyzioterapie. Výzkumy ukazují, že MDT je schopna spolehlivě určit zdroj problému (bolesti) a rychle rozpoznat, kdo bude pozitivně reagovat na léčbu.

Protože reálné zkušenosti nejlépe odrážejí úspěchy a výsledky této metody, rozhodla jsem se natočit toto video. Tímto bych chtěla velmi poděkovat panu Popkovi za jeho čas a otevřenost, s jakou popsal svůj skutečný příběh. Věřím, že tímto inspiruje a motivuje mnoho dalších lidí, že s aktivním a pozitivním přístupem lze dosáhnout zlepšení či vyřešení obtíží.

Pan Oldřich Popek, povoláním výtvarník, pracuje celý život vsedě s mírně předkloněnou hlavou. Od 18 let trpěl na opakované bolesti hlavy a ztuhlost krční páteře, které ho omezovaly při plavání a jízdě na kole. Ve 34 letech se mu objevila bolest zad a pravé dolní končetiny s mravenčením a necitlivostí, pro kterou šel na operaci ploténky (L5/S1). Od té doby se mu bolesti zad vracely a musel vždy dočasně přestat pracovat a následně docházet na rehabilitaci pro odstranění obtíží. V roce 2012 (16 let od operace) opět absolvoval rehabilitaci, ale poprvé dle McKenzie metody. Díky McKenzie metodě si nyní dokáže bolesti zad odstranit sám za 2 dny bez nutnosti přestat pracovat, již netrpí bolestí hlavy ani ztuhlostí krční páteře (a to celý 1 rok od ukončení fyzioterapie). Pracuje, sportuje a tráví volný čas bez omezení.

V případě dotazů nebo objednání mne neváhejte kontaktovat.

Mgr. Jitka Laliková Šerclová, Cert.MDT

2017-01-22T16:10:15+00:00

4 komentáře

 1. Monika Březen 2, 2015 v 13:35 - Odpovědět

  Děkuji mnohokrát za péči o mého 9-ti letého syna,který při intenzivním tréninku u jednostranného sportu ochrnul na pravou dolní končetinu.Ač lékaři při postižení ploténky v bederní části páteře konstatovali,že syn musí několik týdnů ležet a pak se co nejméně hýbat ještě několik měsíců ,my jsme vyhledali péči paní Jitky a syn začal cvičit pod jejím vedením.Velice krásným přístupem vysvětlila synovi,jak se chovat ke svým zádům a jak správně cvičit.Nyní je syn v pořádku,cvičí nadále a dokonce se vrátil ke sportu.Upravil i sezení ve škole a je nyní v očích svých spolužáků,trochu za exota,protože o přestávkách cvičí. Děkujeme ještě jednou moc.

 2. Pavlína Duben 16, 2014 v 09:53 - Odpovědět

  Dopručuji všem s bolestí zad, paní Jitka je velmi milá a pečlivá a po letech bolestí zad jak bederní tak krční páteře, jsem bez bolestí.

 3. Jiřka Leden 12, 2014 v 23:54 - Odpovědět

  I ja mohu metodu McKenzie vřele doporučit. Pomohla mi s bolestmi zad v oblasti beder a krční páteře. Na to, jak jsou cviky poměrně jednoduché, jsou az překvapivě účinné. Ale je třeba cvičit poctivě a pravidelně:-)
  Děkuji za pomoc:-)

 4. Eva Leden 9, 2014 v 14:19 - Odpovědět

  Tato metoda je opravdu dobrá. Mým koníčkem je zahrada, ale přes den sedím v kanceláři, tak jsem trpěla často na silné bolesti zad. Zkoušela jsem všechno možné, už jsem musela začít užívat i léky proti bolesti. Ale opravdová úleva přišla až po relativně triviálních, ale nekonečně úlevných cvicích, zahrnutých v této metodě.
  Konečně mohu dělat všechny pohyby, protože vím, že při narovnání mě už nečeká žádná ostrá bolest.

  Opravdu děkuji.

  Eva

Napsat komentář

Zadejte CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.